Your browser does not support JavaScript!
سرویس جواهر مروارید عروس | انواع سرویس طلای مروارید
6 اردیبهشت 1401 3698 بازدید اشتراک گذاری

 

انتخاب سرویس جواهر مروارید کار بسیار سختی است که قبل از اقدام به خرید بهتر است اطلاعاتی را در خصوص راهنمای استفاده از مروارید، سرویس جواهر مروارید عروس، انواع آن و موارد دیگر کسب کنید. خرید سرویس جواهر مروارید یکی از برترین انتخاب هاست چرا که مروارید یک سنگ قیمتی و بسیار زیبا است که زیبایی و درخشندگی خاصی را به استایل یک بانو می بخشد.

 

آنچه خواهیم دانست:

•    سرویس جواهر مروارید عروس
•    انواع سرویس طلای مروارید
•    شیک ترین سرویس های طلای مروارید
•    راهنمای خرید سرویس طلای مروارید
•    نکات مهم در خصوص نگهداری از مروارید


سرویس جواهر مروارید عروس


سرویس جواهر مروارید عروس یکی از زیباترین و خاص ترین سرویس های طلای عروس است که هارمونی خوبی با لباس عروس داشته و باعث درخشندگی عروس در شب مراسم عروسی می شود. اما سنگ مروارید دقیقا چیست؟ چه خواص و خصوصیاتی دارد؟ مروارید یک ماده بسیار درخشان و سخت است که در بافت نرم یک نرم تن تولید می گردد. مروارید از آراگونیت یا ترکیبی از آن با کلسیت تشکیل می شود. مرواریدهای ایده آل شکلی گرد با سطح صاف دارند. اما بسیاری از آن ها نیز دارای ظاهری گرد و صاف نبوده که معروف به مرواریدهای باروک هستند. مروارید از آن دسته سنگ های قیمتی با قدمت بسیار است که از زمان های گذشته تا به امروز به دلیل کمیاب بودن، زیبایی و ارزشمند بودن مورد توجه افراد قرار گرفته است. 

اصولا مرواریدها بر اساس یافته شدن و ساخته شدن به دو نوع مروارید تقسیم می شوند. مرواریدهای باارزش و کمیاب، در طبیعت ساخته و یافت می شوند. مرواریدهای پرورشی نیز از صدف مروارید و صدف های آب شیرین تشکیل می شوند. جالب است بدانید از مروارید غیر از به کار بردن آن در انواع سرویس جواهر مروارید عروس، در تزئین لباس های مجلل، مواد آرایشی، داروها و همچنین ساخت رنگ استفاده می شود. 

سرویس مروارید و طلا


سرویس جواهر مروارید عروس دارای گردنبند، گوشواره و دستبند است که با توجه به ارزشمندی مروارید ممکن است قیمت بسیار زیادی داشته باشد. به همین دلیل اصولا عروس خانم هایی که علاقه بسیار زیادی به مروارید دارند به دلیل قیمت بالای سرویس جواهر مروارید عروس، ممکن است نتوانند آن را خریداری کنند، از این رو گزینه خرید نیم ست مروارید شاید گزینه کم هزینه تر و بهتری باشد. برای خرید نیم ست و یا سرویس جواهر مروارید عروس بهتر است نکات زیر را در نظر بگیرید:

•    دقت در انتخاب نوع سرویس جواهر مروارید عروس از نظر وزن، سادگی و یا شلوغی و پرکاری
•    دقت در تناسب آن با مدل و رنگ لباس عروس
•    دقت در تناسب آن با آرایش و مدل موی عروس


انواع سرویس طلای مروارید


از آن جا که قیمت طلا و بالطبع جواهراتی مانند مروارید و غیره بسیار افزایش یافته اند و دائما در حال سیر صعودی قیمت هستند خرید سرویس جواهر مروارید بسیار سخت و پرهزینه شده است. به همین دلیل انواع سرویس طلای مروارید که تلفیقی از مروارید و طلا هستند طراحی و ساخته شده تا علاقه مندان و طرفداران خوش پسند مروارید بتوانند با بودجه کمتری سرویس طلای مروارید را خریداری کنند. این سرویس ها دارای طرح های بسیار متنوع هستند که معمولا از زنجیرهای طلا و مروارید، مروارید به عنوان زنجیر با پلاک طلا و غیره ساخته می شوند.


شیک ترین سرویس های طلای مروارید


با توجه به تنوع در انواع طرح های طلا، سرویس طلا و جواهرات مختلف امروزه شاهد شیک ترین سرویس های طلای مروارید، انواع جواهرات و سنگ های باارزش ترکیب شده با طلا هستیم. تلفیق مروارید و طلا انواع گردنبند، گوشواره، دستبند، انگشتر و پابندهای بسیار زیبایی را خلق می کند که باعث به وجود آمدن زیباترین زیورآلات و اکسسوری ها و همچنین شیک ترین سرویس های طلای مروارید می شود.

مثلا استفاده از زنجیرهای ظریف و مرواریدهای کوچک سرویس های دخترانه زیبایی را خلق می کند که توجه افراد خاص پسند را به خود جلب می کند. اگر بودجه مدنظر نباشد شاید خرید یک سرویس طلای تلفیقی از طلا، مروارید و جواهراتی مانند برلیان یکی از زیباترین، جذاب ترین و شیک ترین هدیه برای یک عروس زیبا باشد. 


راهنمای خرید سرویس طلای مروارید


در این قسمت برآنیم تا اطلاعات بسیاری را در زمینه مروارید این سنگ زیبای قیمتی به شما ارائه دهیم. این اطلاعات در کل راهنمای شما در خصوص خرید و نگهداری از سرویس جواهر مروارید است که شامل مکان و زمان استفاده از آن، روش استفاده از مروارید، ست کردن مروارید با اکسسوری های دیگر و موارد بسیار دیگر است.
مروارید اکسسوری و جواهری کلاسیک است. استفاده از آن محدود به سن خاصی نیست و به راحتی با انواع لباس و استایل ست می شود. از این جواهر زیبا می توان در موقعیت ها و مکان های مختلف از مراسمات ازدواج و میهمانی های شب گرفته تا در جمع دوستانه استفاده کرد. اما برای جلوه زیباتر و استایلی حرفه ای تر نکات مهمی وجود دارد که اگر رعایت شوند شما را تبدیل به یک بانوی شیک تر و خوش استایل تر می کند.

زمان و مکان استفاده از طلای مروارید دار و یا سرویس مروارید

مجالس عروسی یکی از بهترین مجالسی هستند که شما می توانید از سرویس جواهر مروارید خود در آن استفاده کنید. این سرویس استایل شما را مجلل تر و زیباتر جلوه می دهد. اما این بدان معنا نیست که شما از سروس مروارید خود فقط در مجالس و میهمانی ها استفاده کنید! حتی اگر قصد بیرون رفتن با یک استایل اسپرت مانند شلوار جین را دارید اما در استفاده از طلای مرواریدی خود دچار شک و تردید هستید باید بدانید ترکیب این استایل بسیار زیبا خواهد شد. مثلا استفاده از یک انگشتر ساده با یک مروارید زیبا بر روی آن با استایل اسپرت فوق العاده می شود.


ست کردن انواع طلا یا جواهر با اکسسوری مرواریدی


ست مروارید با سایر طلا و جواهرات کمی نیاز به خلاقیت و ذوق و سلیقه دارد. مروارید یک سنگ متمایز است. سریع جلب توجه می کند. درخشش زیبایی دارد. بنابراین نباید با برخی از جواهرهای دیگر ست شود. در این صورت نه تمایز مروارید و نه درخشندگی آن جواهر آن طور که باید دیده نمی شوند. یا استفاده از گردنبند مرواریدی با گردنبندهای دیگر و استفاده از طلاهای زیاد استایل مناسبی را به وجود نمی آورد. شلوغی بیش از حد و استفاده از اکسسوری های زیاد یک اشتباه است!
این توضیحات بدان معنا نیست که هیچ طلا یا جواهری را نمی توان با مروارید ست کرد، بلکه اگر این کار با روش درست انجام شود بسیار هم شیک خواهد شد. اما نکته مهم اینجاست که استفاه از مروارید در کنار یک جواهر تراش خورده پر زرق و برق نوعی شلختگی را تداعی می کند که در کل نمای ظاهری خوبی نخواهد داشت.

 

گوشواره مرواریدی .jpg


هارمونی بین رنگ ها و مروارید

سرویس جواهر مروارید حتما نباید فقط با لباس ها و اکسسوری های رنگ های روشن مورد استفاده قرار گیرد. استفاده از رنگ های مکمل و متضاد هم در ایجاد یک استایل شیک و زیبا می توانند بسیار هوشمندانه باشد. اما برای ترکیب آن ها بی گدار به آب نزنید! مثلا استفاده از سرویس جواهر مروارید در کنار لباس های با رنگ های سبز و فیروزه ای ممکن است سن شما را بیشتر از واقعیت نشان دهد. اما لباس های به رنگ طوسی، کرم یا شیری با یک ست مروارید شما را جوان تر و شاداب تر جلوه می دهد. اگر دوست دارید استایلی زنانه تر داشته باشید سرویس مروارید خود را با لباس های قرمزرنگ یا سبز زمردی ست کنید.

 

دستبند مروارید و طلا.jpg


نکات مهم در خصوص نگهداری از مروارید


درست است که مروارید یکی از جواهرات و سنگ های قیمتی است اما قیمت بالای آن دلیل بر آسیب ناپذیر بودن آن نیست. مروارید دچار آسیب می شود و در مراقبت و نگهداری از آن می بایست کوشا بود.

•    برای تمیز کردن زیورآلاتی که از مروارید ساخته شده اند، حتما از یک دستمال نخی استفاده شود.
•    برای شستشوی زیورآلاتی که از مروارید ساخته شده اند، از محلول آب و صابون رقیق استفاده کنید.
•    سرویس جواهر مروارید را در جعبه ای جدا از جعبه زیورآلات خود بگذارید.
•    اسید موجود در عرق بدن ممکن است بر روی مروارید اثر گذاشته و آن را خراب کند. همیشه در استفاده از آن و تماس مستقیم پوست با مروارید دقت کنید.
•    سطح صاف روی مروارید قابل خراش برداشتن است پس در هنگام استفاده یا نگهداری از آن مراقب باشید در کنار چیزهای تیز و یا سخت قرار نگیرد.


خلاصه مطلب 

در این مقاله با سنگ زیبا، دارای قدمت و باارزش مروارید آشنا شدیم. به دلیل ارزش بالایی که دارد بالطبع سرویس جواهر مروارید نیز دارای قیمت بالایی خواهد بود. این گزینه برای سرویس جواهر مروارید عروس بسیار ارزشمند و کلاسیک است. اما اگر بودجه لازم برای خرید سرویس جواهر مروارید را ندارید می توانید نیم ست آن و یا انواع سرویس طلای مروارید را انتخاب و خریداری کنید. امروزه شیک ترین سرویس های طلای مروارید در ویترین طلا و جواهرفروشی ها مشاهده می شوند. در آخر مقاله نیز به نکات بسیار مهمی در ارتباط با خرید، استفاده و مراقبت از مروارید ذکر شده که به شما کمک بسیاری در نگهداری آن می کند.

لطفا نظر خود را درباره این مطلب بنویسید
        مشاهده نظرات
        برای ورود به شبکه های اجتماعی گالری شفیع کلیک کنید