Your browser does not support JavaScript!
انواع گردنبند طلا دخترانه + نکات خرید آن
27 آبان 1400 1032 بازدید اشتراک گذاری


خرید و استفاده از انواع گردنبند طلا دخترانه و زنانه تاثیر بسزایی بر استایل فرد دارد. در این مقاله برآنیم تا شما را با نکات مهمی که بهتر است در هنگام خرید گردنبند طلا دخترانه و زنانه بدانید، آگاه کنیم. در این مطلب با انواع مدل های گردنبند زنانه، سایزبندی و انتخاب آن بر اساس برخی معیارها آشنا خواهید شد.

آنچه در ایینجا می خوانیم:

•    مدل های گردنبند طلا زنانه و دخترانه
•    سایزبندی گردنبند زنانه
•    خرید گردنبند طلا دخترانه
•    قیمت گردنبند طلا دخترانه
•    نکات و راهنمای خرید گردنبند طلا زنانه 


مدل های گردنبند طلا زنانه و دخترانه


امروزه ما شاهد متنوع ترین انواع مدل های گردنبند طلا زنانه در ویترین طلافروشی ها هستیم. تنوع این نوع زیورآلات و اکسسوری ها به قدری زیاد است که گاهی انتخاب را برای خریدار واقعا سخت می کند. همان طور که می دانید گردنبندهای طلا توسط خانم ها و آقایان مورد استفاده قرار می گیرد. اما از آن جا که بیشترین استفاده را خانم ها دارند و گاهی ممکن است یک بانو چندین و چند گردنبند طلای متنوع داشته باشد در این قسمت به معرفی برخی از مدل های محبوب گردنبند طلای زنانه می پردازیم. گردنبند طلا مدل طوق، چوکر، رولباسی، یقه ای، پرنس، اپرا، طنابی و دریم کچر از گردنبندهای محبوب در میان خانم ها هستند. 

گردنبندها شامل انواع طرح های مختلفی هستند. به طور مثال برخی از آن ها متشکل از یک زنجیر و پلاک است که البته زنجیر ها و پلاک ها خود دارای تنوعی نامحدود هستند. افراد با توجه به وزن، رنگ، طرح و نوع سلیقه خود، آن ها را انتخاب و با هم ست می کنند. برخی از مدل ها اتفاقا متشکل از زنجیر و پلاک نبوده و یک طرح یک دست مانند دستبندهای طلا هستند که در سایزهای بزرگتر ساخته می شوند. این گونه گردنبندها اصولا گردنبند سرویس های طلا هستند.

گردنبند دخترانه.jpg
سایزبندی گردنبند زنانه


گردنبندهای زنانه دارای سایزبندی هستند. در هنگام خرید یک گردنبند باید از سایز دقیق گردن خود اطلاع داشته باشید. سایز گردنبدها از طریق اندازه طول زنجیر آن ها مشخص می شود. گردنبندها دارای چندین سایز هستند که از سایز 1 تا 6 در بازار موجودند. به طور مثال طول گردنبند چوکر 40 سانتی متر، مدل پرنس از 43 تا 48 سانتی متر، گردنبندهای رولباسی تا 50 سانتی متر و حتی برخی از انواع گردنبندها دارای زنجیرهای 55 تا 60 سانتی متری هستند.

به هر حال طول های استانداردی برای انواع گردنبند طلا دخترانه و زنانه وجود دارد. دراین قسمت قصد داریم در خصوص نوع انتخاب گردنبند طلا مشاوره ای کاربردی به شما ارائه دهیم.

•    گردنبندهای طوق که به گردنبندهای چسبیده به دور گردن معروف هستند دارای طول 38 سانتی متر بوده که مناسب برای لباس های یقه باز هستند.
•    گردنبندهای چوکر که طول آن ها تا ابتدای گردن است و دارای طول 43 سانتی متری بوده که با انواع لباس ها می توان از آن ها استفاده کرد. 
•    مدل های گردنبند طلا زنانه شاهزاده ای که طول آن ها به طوری است که بر روی ترقوه می رسد و دارای طول 48 سانتی متری بوده که مانند گردنبندهای چوکر با انواع لباس ها می توان از آن ها استفاده کرد. 
•    گردنبندهای مدل ماتیک که طول آن ها بین ترقوه و سینه است. دارای طول 61 سانتی متری هستند که بیشتر با لباس های رسمی و استایل های کژوال ست می شوند.
•    گردنبندهای مدل اپرا که طول آن ها از بالای سینه و تا چندین سانتی متر پایین تر می رسد. دارای طول 94 سانتی متر هستند که با انواع لباس های شب قابل استفاده اند. 
•    مدل های گردنبند طلا زنانه ریسمانی که طول آن ها از وسط سینه تا شکم است. دارای طول 152سانتی متری بوده که با انواع لباس های شب و بسیار ظریف و مجلل ست می گردند.


خرید گردنبند طلا دخترانه


خرید گردنبند طلا دخترانه و زنانه انتخابی است که نمی توانید بدون هیچ آگاهی و صرفا به دلیل مدل زیبای آن، آن را خریداری کنید. ما به شما کمک می کنیم که چطور بهترین گردنبند را با توجه به رنگ پوست، فرم و اندازه گردن، فرم صورت و نهایتا فرم بالاتنه خریداری کنید.


تاثیر رنگ پوست بر خرید گردنبند طلا دخترانه


افراد دارای رنگ پوست های متفاوتی هستند. تن برخی از پوست ها سرد و تن برخی گرم است. رگ زیر پوست برخی آبی و برخی بنفش یا سبز است. اصولا افراد با تن پوست گرم دارای رگ های زیرپوستی به رنگ سبز هستند. حال این اطلاعات چه ارتباطی با خرید گردنبند طلا دخترانه و یا زنانه دارد!؟ طلاها دارای سه رنگ سفید، زرد و رزگلد در بازار موجودند. رنگ طلای رزگلد عموما با هر رنگ پوستی ست می شود. طلای سفید را بهتر است کسانی استفاده کنند که دارای پوست روشنی هستند. افرادی هم که پوست رنگ تیره یا خنثی دارند اغلب می توانند هر سه رنگ را انتخاب و خریداری کنند.


تاثیر فرم و اندازه گردن بر خرید انواع گردنبند طلا دخترانه


•    افرادی که دارای گردن بلند هستند بهتر است از گردنبندهای چوکر یا طوقی شکل به دلیل اندازه زنجیر کوتاه، استفاده کنند.
•    افرادی که دارای گردن کوتاه هستند بهتر است از گردنبندهای با زنجیر بلند با طول تقریبا 40 تا 65 سانتی متر استفاده کنند.
غیر از اندازه و طول گردن، طول قد افراد نیز بهتر است با طول زنجیر گردنبند متناسب باشد. گرچه خانم های قدبلند می توانند از هر طول زنجیر گردنبندی استفاده کند.


تاثیر فرم صورت بر خرید انواع گردنبند طلا دخترانه


•    افراد دارای صورت های گرد بهتر است از مدل های گردنبند طلا زنانه بلند با طول بین 50 تا 60 سانتی متر استفاده کنند.
•    افراد دارای صورت های مربع بهتر است از مدل های گردنبند طلا زنانه چوکر یا طوقی استفاده کنند.
•    افراد دارای صورت های قلبی شکل (پیشانی بلند) بهتر است از مدل های گردنبند طلا زنانه کوتاه با طول بین 40 تا 50 سانتی متر استفاده کنند.


تاثیر فرم بالاتنه افراد بر خرید انواع مدل های گردنبند طلا زنانه


•    افراد دارای بالاتنه های ظریف بهتر است از گردنبندهای شلوغ و لایه لایه با طول بلند استفاده کنند.
•    برای افراد دارای اندام گلابی شکل، گردنبندهای بلند با طول 40 تا 60 سانتی متر مناسب است.
•    برای افراد دارای اندام ساعت شنی، گردنبندهایی که طول آن ها تا قسمت دکلته و روی سینه می رسند، مناسب است.
•    برای افراد دارای اندام مثلثی شکل، گردنبندهای بلند با طول 40 تا 60 سانتی متر مناسب است.


قیمت گردنبند طلا دخترانه


قیمت خرید گردنبندهای زنانه و دخترانه بر عواملی نظیر قیمت لحظه ای طلا، وزن گردنبند، اجرت ساخت آن، سود فروشنده و مالیات بستگی دارد. فرمول محاسبه قیمت گردنبند طلا دخترانه عبارت است از ضرب قیمت روز طلا در میزان وزن گردنبند به اضافه اجرت ساخت، سود فروشنده و مالیات حاصل از فروش.

برای انتخاب گردنبند ارزان تر می بایست گردنبندی با وزن کمتر انتخاب کنید. این موضوع قیمت گردنبند را تا حد چشمگیری کاهش می دهد. موضوع بعدی میزان اجرت ساخت گردنبند است. هر چه طرح گردنبند ساده تر باشد اجرت ساخت کمتری خواهد داشت. بنابراین برای خرید انواع گردنبند طلا دخترانه و یا زنانه به دنبال مدل های ساده تر باشید.

خرید گردنبند طلا دخترانه.jpg
نکات و راهنمای خرید گردنبند طلا زنانه


همان طور که احتمالا تا به این جای این راهنما در مورد خرید گردنبند طلا دخترانه و زنانه متوجه شده اید، عوامل بسیاری در خرید یک گردنبند مناسب تاثیرگذار هستند. شما در ابتدا باید ویژگی های ظاهری خود اعم از طول قد، طول و فرم گردن، فرم صورت، نوع رنگ پوست و همچنین نوع استایل و فرم بدن خود را شناسایی کنید. سپس با توجه به مطالبی که در بالا گفته شد سایز، نوع رنگ و طرح گردنبند متناسب با ویژگی های ظاهری خود را انتخاب کنید. همچنین اطلاعاتی در مورد انواع گردنبندها و لباس هایی که می توان با آن ها ست کرد نیز به دست آورید. در این صورت گردنبند خریداری شده جلوه ای چندین برابر در ظاهر شما خواهد داشت.

قدم بعدی در راهنمای خرید گردنبند طلا دخترانه  و زنانه خرید از یک طلا و جواهرفروشی معتبر است. شما امروزه می توانید انواع زیورآلات خود را از طریق حضوری و یا به صورت آنلاین خریداری کنید. اعتبار فروشنده طلا و همچنین اطلاع از نوع محاسبه قیمت طلا نیز از مواردی مهم در خصوص خرید گردنبند طلا دخترانه و زنانه است که می بایست مورد توجه قرار گیرد.

نکته مهم دیگر در هنگام خرید گردنبند یا طلاهای دیگر مانند گوشواره و دستبند این است که قفل آن ها دارای مقاومت و استحکام بوده و همچنین به راحتی باز نشود. در هنگام خرید گردنبند حتما قفل آن را امتحان کنید.

در خرید گردنبندهایی که متشکل از زنجیر و پلاک هستند حتما نسبت وزن پلاک و زنجیر را مدنظر قرار داده و سعی کنید زنجیرهایی را خریداری کنید که بافت محکم تری دارند تا به راحتی وزن پلاک را تحمل کرده و پاره نشوند.

سخن آخر

امروزه شاهد انواع گردنبند طلا دخترانه و زنانه در طلافروشی ها هستیم. گردنبندها طرفداران بسیاری دارند و اصولا خانم ها دارای گردنبندهای متنوعی هستند که هر کدام از آن ها دارای مدل ها و سایزهای مختلفی بوده که با توجه به لباسی که قرار است پوشیده شود انتخاب و مورد استفاده قرار می گیرند.
آنچه که در خرید مدل های گردنبند طلا زنانه بسیار اهمیت دارد فرم صورت و گردن، اندازه طول گردن و حتی قد خانم ها، رنگ پوست و سایز متناسب است که با رعایت این نکات می توانید بهترین گردنبند را خریداری نموده و از استفاده از آن لذت ببرید.

لطفا نظر خود را درباره این مطلب بنویسید
        مشاهده نظرات
        برای ورود به شبکه های اجتماعی گالری شفیع کلیک کنید