Your browser does not support JavaScript!
راهنمای خرید النگو + قیمت النگو
23 بهمن 1400 3268 بازدید اشتراک گذاری

النگو از جمله اکسسوری های پرکاربرد و جذاب برای بانوان است. خرید النگو طلا اگرچه مطابق با سلیقه شخصی صورت می گیرد اما داشتن یک انتخاب درست مستلزم آشنایی با  انواع مدل ها و نکات مهم خرید است. با توجه به موارد ذکر شده گالری طلای شفیع به معرفی انواع مدل های النگو و نکات کاربردی خرید آن برای شما پرداخته است.
 
النگو طلا.jpg


راهنمای خرید النگو طلا 


خرید النگو طلا اگرچه بسیار ساده به نظر می آید اما خرید آن مستلزم داشتن دانش کافی است از این رو در زیر به برخی نکات ارزنده و کاربردی اشاره می شود: 
در هنگام خرید النگو طلا لازم است به سایز و اندازه دست توجه ویژه ای شود. النگو باید چیزی حدود یک تا یک و نیم سانتی متر از مچ دست بزرگتر باشد. النگو کوچک یا به اندازه مچ دست علاوه بر اینکه نمی تواند به راحتی در دست حرکت کند، بر پوست نیز اثر خود را بر جای می گذارد. النگوهای بزرگتر از یک و نیم سانت به راحتی از دست خارج می شوند و همچنین رها بودن بیش از اندازه آنها از زیبایی النگو می کاهد. بنابراین در وهله اول لازم است که النگو با سایز دست مطابقت داشته باشد. 
النگو ها در سه سایز متفاوت در بازار یافت می شوند بنابراین برای داشتن یک انتخاب درست بهتر است عریض ترین بخش دست در حالتی که دست جمع است (مانند زمانی که قرار است النگو را دست کنید) اندازه گیری شود.  اندازه به دست آمده را می توان با جدول سایز بندی النگو ها مطابقت داد. این جدول برای بزرگسالان به شکل زیر است:


بسیاری از بانوان در هنگام خرید النگو طلا نمی دانند النگو را در کدام دست خود بیندازند. در این زمینه سلیقه شخصی حاکم است و هیچ قانونی وجود ندارد اما توصیه می شود که اگر به استفاده از دستبند و ساعت عادت دارید، النگو را در دست راست قرار دهید. همچنین میزان فعالیت روزانه نیز می تواند در انتخاب دست درست موثر باشد به طور مثال افراد راست دست بیشتر از دست راست خود استفاده می کنند بنابراین برای جلوگیری از آسیب دیدن النگو بهتر است النگوها را در دست چپ خود قرار دهند. 

نکات مهم در خرید النگو.jpg
نکات مهم در خرید النگو


برای خرید النگو طلا لازم است به برخی نکات توجه ویژه ای شود که در زیر به برخی از آنها اشاره می شود:

1-یکی از نکات مهم و کلیدی خرید طلا، توجه به عیار و  کیفیت کار است. با توجه به اینکه خرید النگو طلا امری تخصصی است توصیه می شود خرید از یک فروشگاه معتبر در اولویت هر امری قرار گیرد. 

2-النگو از جمله اکسسوری هایی است که در معرض دید قرار دارد به همین دلیل کیفیت ساخت  و آبکاری در آن از اهمیت بالایی برخوردار است. علاوه بر این وجود هر گونه تیزی و یا زائده ای در درون و یا حاشیه النگو می تواند به پوست دست آسیب وارد کند به همین دلیل لازم است به این نکته نیز توجه شود.

3-النگوها در بازار بسیار متنوع هستند اما این به این معنا نیست که هر النگویی مناسب هر سن و هر فردی است. باید در هنگام خرید النگو به الگوی سنی و استایل شخصی توجه شود.

4-نکته دیگری که باید در خرید النگو مورد توجه قرار گیرد رنگ پوست است. امروزه برخلاف سابق النگو تنها به رنگ طلایی محدود نمی شود و در بازار می توان شاهد انواع النگو های طلای سفید و رزگلد نیز بود.
بنابراین بهتر است النگویی انتخاب شود که با رنگ پوست همخوانی داشته باشد یعنی پوست دست را تیره تر و یا روشن تر نشان ندهد. 

5-برخی از بانوان به استفاده از طلا حساسیت دارند. لازم به ذکر است میزان حساسیت زایی طلا متاثر از عیار طلا است بنابراین بهتر است در هنگام خرید النگو طلا به این مورد نیز توجه شود. 

6-با توجه به اینکه در تعیین قیمت نهایی النگو طلا عوامل گوناگونی دخیل است لازم است که در هنگام خرید به یک فروشگاه منصف مراجعه شود.  از آنجایی که دنیای امروز به سمت و سوی دیجیتالی شدن پیش رفته است بهتر است خرید النگو طلا  نیز به صورت اینترنتی و  از یک موسسه معتبر صورت گیرد. در خرید اینترنتی امکان مقایسه قیمت ها و مدل ها وجود دارد به همین دلیل می توان یک خرید خوب و با کیفیت را تجربه کرد. 

قیمت-انواع-النگو.jpg

 

قیمت انواع النگو طلا


قیمت هر النگو بر اساس وزن، عیار، اجرت، وضعیت بازار و ... می تواند متفاوت باشد. به طور کلی الگو تغییرات طلا در طی سال های اخیر صعودی بوده است یعنی می توان مدعی شد که خرید النگو طلا علاوه بر اینکه جنبه زیبایی دارد می تواند یک روش ایمن سرمایه گذاری نیز باشد.
 

لطفا نظر خود را درباره این مطلب بنویسید
        مشاهده نظرات
        برای ورود به شبکه های اجتماعی گالری شفیع کلیک کنید